2016-Deťom dávať otca a mamu, to je krásne!

V deň konania Gay Pridu  30.07.2016 o 15:00 hod. v Bratislave sa uskutočnil opäť už V. ročník živej reťaze „Hrdí na rodinu“, ktorý  začnal pred Národnou radou SR.

Táto akcia je vždy nesmierne pokojná a bez veľkých slov, ale radosť, ktorá žiari z detí a rodín ukazuje tak jasne pravdu, ako svetlo v tme.

Marek Nikolov uviedol: „Motto tohto ročníka je: „Deťom dávať otca a mamu, to je krásne!“ Išli sme po Zámockej, cez Michalskú bránu na Hlavné námestie v červených tričkách s nápismi: RODINA JE ÚŽASNÁ A VÝNIMOČNÁ, LEBO DETI SÚ NAŠA BUDÚCNOSŤ, MAMA A TATO NAVŽDY, NIE JE NIČ LEPŠIE PRE DETI, HRDÍ NA RODINU.“

Mário Tomášik dodal:  „Rodina je skutočne úžasná a výnimočná. Hlboký vzťah muža a ženy, ktorý umožňuje narodenie detí a vytvára najlepšie a najbezpečnejšie miesto pre ich výchovu a rozvoj, si zaslúži výnimočné postavenie a starostlivosť.“

Anton Chromík zároveň všetkých povzbudil: „„Nechceme protestovať, ideme pokojne a s láskou ukazovať pravdu a pozývame každého, kto chce bez slov ukázať, že radosť z detí je podstatou rodiny a našej budúcnosti. Môžete nám pomôcť najmä tým, že prídete. Osobne pozvite každého, kto by mohol prísť, to je veľká pomoc. 

2016-Deťom dávať otca a mamu, to je krásne!
Prejsť na začiatok