Zopár otázok organizátorom

Home / Portfolio / Zopár otázok organizátorom
Zopár otázok organizátorom

V sobotu 30.7.2016  organizujete už piaty ročník živej reťaze Hrdí na rodinu. Čo je Vašim cieľom?

Cieľom je ukázať radosť z rodiny a detí a tiež to, že otec a mama sú pre deti to najlepšie. Dôležité je pre nás vyjadriť aj postojom radosť, pokoj bez zbytočných negatívnych myšlienok.

Aký je program tejto akcie a kde presne bude prebiehať?

Stretáme sa o 15:00 hod. pred Národnou radou spolu s rodinami, tak ako každý rok a vytvoríme živú reťaz rodín, s ktorou prejdeme na Hlavné námestie v Bratislave, kde bude pre všetkých najmä pre deti program. Nemáme veľké prejavy, radosť a deti hovoria samé za seba.
V ten deň je v Bratislave aj Dúhový Pride je to  náhoda alebo ste si ho vybrali úmyselne? Prečo?

Pravda sa hľadá v dialógu a skutočný dialóg neodmieta druhú stranu. A napriek tomu, že možno spolu nesúhlasíme veríme, že láskavú  odpoveď si zaslúži každý. Nie je v roku deň, v ktorý by nesmela zaznievať pravda o rodine, o tom, že je jedinečná a úžasná a že pre deti je otec a mama to najlepšie. Myslíme si, že radosť z rodiny máme právo ukázať každý deň.  Robili sme to  však aj  minulý rok, keď Gay Pride nebol. Budeme ukazovať radosť z rodiny aj v deň Gay Pridu. Pozrite si video z minulého ročníka. https://www.youtube.com/watch?v=pj9qbsd3quQ
Nebudú Vám vyčítať, že zvolený termín je silený a nápadný?

Silené a nápadné bude, ak neznejú v diskusii o rodine rôzne názory. Uvidíme, či médiá budú venovať pozornosť obom názorom v rovnakej miere.

 

Čo od akcie očakávate?

 

Očakávam, že ukážeme radosť z rodiny nič viac a nič menej a boli by sme radi, ak by túto radosť z toho, že môžeme mať a vychovávať deti prijal každý, kto sa s nami stretne do svojho života.

Na facebooku  je akcia označená ako piaty ročník. Ide o dlhoročnú akciu? Vždy ste ju organizovali vy Hrdí na rodinu?

Áno. Radosť z rodiny a detí ukazujeme spolu už piaty rok a od začiatku sme ju organizovali pod názvom Hrdí na rodinu. Môžete si pozrieť našu stránku www.hrdinarodinu.sk.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.