Hrdí na rodinu – živá reťaz

VI. Ročník Hrdí na rodinu

S radosťou si Vás dovoľujeme informovať, že dňa 19.08.2017 sa o 14:30 uskutoční v Bratislave VI. ročník živej reťaze s názvom Hrdí na rodinu. Mladí ľudia a rodiny opäť vytvoria živú reťaz, ktorá začne pred Národnou radou SR, kde sa stretávame. Pôjdeme po Zámockej, cez Michalskú bránu na Hlavné námestie v červených tričkách s bielou potlačou a s nápismi:

RODINA JE ÚŽASNÁ A VÝNIMOČNÁ, LEBO DETI SÚ NAŠA BUDÚCNOSŤ, MAMA A TATO NAVŽDY, NIE JE NIČ LEPŠIE PRE DETI, HRDÍ NA RODINU. 

Verejne chceme vyjadriť, že: 

Rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti inde sa to lepšie nedá. Nič iné nie je také výnimočné a žiadne iné priateľské vzťahy sa rodine založenej manželstvom muža a ženy nevyrovnajú. Rodina si zaslúži výnimočné postavenie.

Motto tohto ročníka bude:  Radosť rozdávaním rastie!

Pre deti chystáme prekvapenie, ktoré spraví radosť im a veríme, že aj ich rodičom. Pridite ukázať  radosť z rodiny!

Čo si priniesť? Veľmi sa potešíme, ak prídete v červenom tričku! Ešte viac sa potešíme, ak prídete v našom tričku! Tričko sa bude dať zakúpiť priamo na mieste, pridite však dostatočne vopred, aby sa Vám ušlo. Prineste si na tú hodinku s nami dobrú náladu. Veľmi oceníme, ak prídu spevokoly a muzikanti a zaspievajú deťom detské pesničky!

Trasa živej reťaze

Pôjdeme od parlamentu, po po Zámockej, cez Michalskú bránu až na Hlavné námestie.

—————————————————————————————————————————————————————————–
Vyše 1000 mladých ľudí, rodín s deťmi a ďalších podporovateľov rodiny, vytvorilo v Bratislave v sobotu 21.09.2013 od 15:00 do 16:00 nový slovenský rekord, v dĺžke 585 metrov živej reťaze, pospájanej rukami prítomných detí, rodičov a prítomných ľudí. Mnohí z účastníkov boli oblečení v červených tričkách s nápismi:

RODINA JE ÚŽASNÁ A VÝNIMOČNÁ, LEBO DETI SÚ NAŠA BUDÚCNOSŤ.

MAMA A TATO NAVŽDY, NIE JE NIČ LEPŠIE PRE DETI. HRDÍ NA RODINU.

MAMA A TATO NAVŽDY!

MUM AND DAD FOREVER!

Reťaz symbolizovala všetky doterajšie generácie rodín, naše mamy a tatov, staré mamy a starých otcov, prastarých rodičov vďaka ktorým sme tu my všetci.

Deti boli nadšené z červených balónikov, ktoré boli pre nich pripravené ako prekvapenie. Určite si pozrite galériu fotiek z roku 2013, možno sa tam nájdete: http://hrdinarodinu.sk/hrdi-na-rodinu-2012/.

Zažili sme veľkú radosť a bolo skvelé vidieť prechádzať mestom v nádhernom počasí toľko mladých ľudí, rodiniek, nádherných detí, ktorých tam bolo akoby viac ako dospelých. Napriek tomu, že ich nestrážilo 200 policajtov sa deti cítili bezpečne a boli úplne úžasné. S deťmi sme si zahrali tri krásne pesničkové ukazovačky a vytvorili sme živý vláčik „Hrdí na rodinu“.

Týmto sme naplnili cieľ našej živej reťaze, ktorým bolo ukázať radosť z toho najcennejšieho čo máme, rodiny.

Rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti. Nikde inde sa to lepšie nedá. Nič iné nie je také výnimočné a žiadne iné priateľské vzťahy sa rodine založenej manželstvom nevyrovnajú. Rodina si zaslúži svoje výnimočné postavenie.

Všetkým sa nám podujatie páčilo natoľko, že sme sa dohodli na ďalšom stretnutí na budúci rok. Pokúsime sa vytvoriť aj nový rekord v dĺžke živej reťaze.

Hrdí na rodinu je neformálna platforma, ktorá je tu:

Pre každého, kto si stále myslí, rovnako ako my, že otec a mama nastálo sú to najlepšie pre deti!

Pre každého, kto stále považuje rodinu a manželstvo za úžasné a výnimočné!

Pre každého, kto vie, že bez generácií rodín našich starých mám, pramám a otcov a praotcov by sme tu neboli my.

Všetci ľudia dobrej vôle, ktorí si myslia, že rodina je zázrak, sú srdečne pozvaní. Všetky informácie z tejto akcie ale aj tých budúcich nájdete na našej stránke www.hrdinarodinu.sk

Za organizátorov:

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD,  a Mgr. Marek Nikolov, Mgr. Marcel Podolinský za o.z Pastor bonus 

 

Comments are closed.